Broliai ir seserys

Viena didžiausių visos žmonijos problemų yra paviršutiniškas kitų žmonių vertinimas. Psichologai dažnai kartoja, kad norint objektyviai įvertinti kitą žmogų, reikia atsižvelgti į aplinkybes, kuriomis tas žmogus augo.

Svarbus šių aplinkybių aspektas yra vaiko padėtis tarp brolių ir seserų. Šiuo požiūriu galime išskirti keletą grupių, apie kurias verta pašnekėti plačiau.

Jaunėlis

Šis tipas yra ypatingas.

Jauniausias reiškia mažiausias, taigi ir silpniausias greta savarankiškesnių, paūgėjusių brolių ir seserų. Dažniausiai jaunėliai patiria daugiau šilumos nei kiti.

Tokios aplinkybės skatina tam tikrus būdo bruožus, savotiškai veikiančius jaunėlio požiūrį į gyvenimą, formuojančius ypatingą asmenybę. Nei vienam žmogui nepatinka jaustis silpniausiu, o jauniausias būtent tokiu ir laikomas. Natūralu, kad jaunėlio galios ir pranašumo siekis – didžiausias.

Greitakojis, agresyvus, konkurencingas, energingas – tikras “lenktynininkas”. Šios profesijos manieras išduoda mažmožiai, į kuriuos dažniausiai žmones neatsižvelgia, pvz. jaunėliai negali pakęsti, jei kas nors eilėje atsistoja prieš juos.

Dažnas atvejis, kad jaunėliai tarp brolių ir seserų gyvenime pasiekia daugiausiai. Kartais jie netgi tampa šeimos gelbėtojais.

www.imunitetas.lt

(Apsilankyta 104 viso, 1 šiandien)


Similar Posts