Bloga auklė: pasakyti ar nutylėti?

Ar jūs norėtumėte žinoti, kaip jūsų auklė elgiasi su vaiku, kol jūsų nėra? O gal ji skriaudžia vaiką? Ar norėtumėte, kad pašaliniai žmonės jums papasakotų apie tai?

Įsivaizduokite situaciją.

Jūs išėjote pasivaikščioti su savo vaiku į vaikų aikštelę. Ten pat atėjo auklė, vedina jūsų pažįstamos vaiką. Per visą pasivaikščiojimo laikotarpį ji visiškai nekreipė dėmesio į vaiką, paliktą jos globai, niekaip nereaguodavo, kuomet vaikas skriausdavo kitus vaikus ar visaip kitaip netinkamai elgėsi. Kada atėjo laikas eiti – mažylis ėmė spyriotis ir rodyti kaprizus. Tada auklė jėga jį nusitempė namo. Klausimas – ar jūs papasakotumėte savo draugei apie tokį auklės elgesį? Ar jūs pati norėtumėte, kad jums kas nors apie tai praneštų?

Atsitiktinė apklausa, kuri buvo atlikta tarp mamų, labai vaizdžiai nurodė į atsakymą – TAIP! Jos norėtų žinoti, jeigu jų auklė, kaip nors ir kur nors netinkamai elgiasi su jų vaiku. Ir kokia gi mama nenorėtų žinoti? Mes norime, kad auklė elgtųsi su mūsų vaiku, mums nesant, lygiai taip pat gerai, kaip ji elgiasi prie mūsų. Todėl, kai kurios mamos netgi daro patikrinimus auklei: slepiasi už medžio ar namo, kad galėtų pastebėti, kaip jie kartu vaikšto. Arba pareina anksčiau namo nei įprastai, arba išvis užšoka namo pietų.

Jeigu jūs įsitikinusi, kad matėte auklės elgesį, kurio netoleruotumėte su savo vaiku – drąsiai papasakokite apie tai vaiko mamai. Tačiau, galbūt prieš tai, verta užduoti sau keletą klausimų, kad būtumėte visiškai tikra – taip, auklė buvo neteisi.

Ar šita auklė ir anksčiau elgdavosi tokiu neleistinu būdu? Jeigu ne – tai galimas daiktas, jai tiesiog pasitaikė bloga diena (pas ką jų nebūna?).

Galbūt tai sunkiai suvaldomas vaikas, su kuriuo elgiantis reikalingas griežtumas ir didžiulė tvirtybė – tokiu atveju auklė tiesiog pritaikė autoritarinį bendravimo metodą.

Jeigu, po tokios nedidelės analizės, jūs vis tik manote, kad auklė, „svetima moteris“, elgėsi su vaiku netinkamai – jūs drąsiai galite eiti pas mamą. Bet būkite pasiruošusi ir tokiam įvykių scenarijui, kad mama priims auklės poziciją. Tam gali būti įvairių priežasčių … Tačiau, jeigu jūs nusprendėte pasakyti – kalbėkite! Ir nesupykite, jeigu jums atsakys – „Tai ne jūsų reikalas, rūpinkitės savo vaiku“

(Apsilankyta 157 viso, 1 šiandien)


Similar Posts