Atrastas neištikimybės genas!

Amerikos mokslininkai susiejo santuokinę neištikimybę su vienu iš dapamino receptorių genų ir jo variacijomis.

Valstybinio Niujorko universiteto darbuotojai apklausė 181 jauną savanorį, Binghamtone, apie lytinio gyvenimo ypatumus, po ko paėmė jų DNR tyrimams. 77 tyrimo dalyviai pareiškė, kad bet kartą gyvenime turėjo lytinių santykių.

Analizuodami savanorių DNR, mokslininkai savo dėmesį sukoncentravo į DRD4 geną, kuriame užkoduotas dapamino receptorius D4. Ankstesni tyrimai parodė, kad įvairios, šio geno variacijos, turi įtakos elgesiui, susietam su rizika bei pasitenkinimu maistu, valdžia, naujais pojūčiais ir t.t..

Analizė parodė, kad žmonės, turintys variantą 7R+ receptorių D4, labiau nei kiti, linkę savo partnerio ar partnerės, neištikimybei. 50%, šio varianto, geno turėtojai pareiškė, kad turėjo lytinius santykius iš šalies arba vienkartinius lytinius santykius su ankščiau nepažįstamu žmogumi. Tarp likusių dalyvių tokių atsirado vos 22%. Išaiškinta priklausomybė nepriklausė nuo dalyvių lyties.

Pasak tyrimų vadovo Justin Garcia, dapamino receptorių poveikis tyrinėjamiems, lytinio gyvenimo, aspektams, veikiausiai, realizuojasi smegenų atlygio sistemoje, kurios tarpininku yra dapaminas. Ši sistema atsakinga už įvairių atliekamų veiksmų pasitenkinimą ir potraukį jiems. Be to, ši sistema yra pagrindinė, suformuojant priklausomybę nuo narkotikų, tokių kaip heroinas ir kokainas.

(Apsilankyta 150 viso, 1 šiandien)


Similar Posts