Ar valgyti mėsą?
Nutarę valgyti liesą jautieną, imkite nugarinę ir šlauninę, filė, išpjovą. Liesiausia – apatinės galvijų kojų dalies mėsa. Iš kiaulienos rinkitės filė arba kumpį.
Britų medicinos žurnalo duomenimis, galima valgyti truputį mėsos, tačiau prieš vartojimą būtina pašalinti visus riebalus. Visai normalus riebalų kiekis – 27 proc. Tai daug mažiau negu 40 proc, kurių paprastai būna daugumos žmonių maiste.
Mėsos suvalgysite mažiau, jeigu ją gaminsite mažesnėmis porcijomis. Mėsą supjaustykite arba sukapokite mažais gabalėliais įdėkite į kitus patiekalus, kad ji būtų tik vidinis produktas. Cholesterolio kiekiui sumažinti, sumažinkite mėsos kiekį .Kasdien sugraužiant po dvi morkas.
Rekomenduojama per dieną suvalgyti ne daugiau kaip 6 uncijas (170 g) mėsos. Lengviausia pasiekti šį rezultatą, pradėjus nuo pusryčių. Kai įprasite, stenkitės mažiau mėsos suvalgyti per pietus.
Anglijos mokslininkai išmatavo daugiau kaip 3 tūkst. žmonių cholesterolio kiekį ir nustatė, kad tiems, kurie valgė mėsą, cholesterolio buvo daugiausia. Vegetarų bei tų, kurie nevalgė mėsos ir rinkosi žuvį, cholesterilio kiekis buvo daug mažesnis, o mažiausias pasirodė esąs tų griežtų vegetarų, kurie nevalgė nei mėsos, nei pieno produktų, nei kiaušinių.
Mokslininkai teigia, kad, sprendžiant pagal skirtingą cholesterolio kiekį, vainikinių širdies arterijų liga vegetarai suserga 24 proc.y o griežti vegetarai – 57 proc, rečiau negu žmones, valgantys mėsą.
Vegetarų kraujospūdis bei cholesterino kiekis dažniausiai būna mažesnis. Daugeliui atrodė, jog abu šie skirtumai atsiranda dėl to, kad nevalgoma mėsos. Tačiau, kaip nustatyta eksperimentais, dieta, kurioje nedaug riebalų bei cholesterino, galima paaiškinti tik nedidelį cholesterino kiekį vegetarų kraujuje. O kraujospūdžio sumažėjimą lemia mineralinės medžiagos – kalis, kalcis ir magnis, kurių gausu vegetarų dietą sudarančiuose vaisiuose bei daržovėse.