6 patarimai, kaip įrengti virtuvę užimtai šeimai

Kad ir kaip norėtųsi, tačiau toli gražu ne kiekvienas turi pakankamai laiko pabūti namuose, o ką jau kalbėti apie gardžių patiekalų gamybą. Dažniausiai būtent virtuvėje praleidžiamas laikas ženkliai sutrumpėja, todėl ir pati patalpa turėtų būti įrengiama atsižvelgiant į asmeninius poreikius. Tad jeigu laikote save pakankamai užimtais ir norite sukurti patogią virtuvės erdvę, Jums padės šie patarimai.

  1. Svarbiausia – funkcionalumas ir efektyvumas. Tuomet, kai virtuvėje galime praleisti nedaug laiko, labai svarbu, jog nepavestų mūsų naudojami įrenginiai – būtent dėl šios priežasties rekomenduotina rinktis daugiau galimybių siūlančius, funkcionalius prietaisus. Indukcinės kaitlentės greičiau įkais, gaminimo garuose funkciją turinti elektrinė orkaitė be didelių pastangų leis mėgautis gardžiais ir sveikais patiekalais, o talpi indaplovė padės pamiršti laiką švaistantį indų plovimą. Tokių variantų surasite ir daugiau, tad tinkamiausios įrangos paieškoms laiko taupyti nevertėtų.
  2. Lengvai prižiūrima įranga. Ne mažiau nei efektyvumas, svarbi ir paprasta įrenginių priežiūra – juk šiems darbams taip pat tenka sugaišti daug brangaus laiko. Tad jeigu norite daugiau jo resursų paskirti sau, turėtumėte pirmenybę teikti šiuolaikiniams įrenginiams, kurie patys gali atlikti kai kuriuos darbus už Jus. Tai gali būti savaiminio atitirpinimo programą turintis šaldytuvas, savaiminio išsivalymo funkciją turinti elektrinė orkaitė ar kiti panašūs prietaisai – turėdami vos vieną iš jų, iš karto pajausite ženklų skirtumą.
  3. Patogus daiktų sandėliavimas. Nors šis aspektas svarbus bet kurioje virtuvėje, nuolat užsiėmusiems žmonėms ypatingai svarbu pasirūpinti daiktų sandėliavimu. Visgi, reikėtų susikoncentruoti ne tik į pakankamą spintelių skaičių, bet ir į protingą visų reikmenų išdėstymą – juk nesinorėtų ilgai užtrukti vien tik ieškant kepimo popieriaus ar kitų smulkmenėlių. Tad verčiau rinkitės ne itin gilias lentynas turinčias spintelės ir stalčius – jie padės greičiau atrasti tai, ko ieškote.
  4. Tvarkinga atmosfera. Pasirūpinę sandėliavimu, dar kartą gerai pagalvokite, ar kiekvienas daiktas turi savo vietą. Skubant sukelti chaosą iš tiesų lengva, tačiau jei dažniausiai naudojami įrenginiai ir reikmenys visuomet bus po ranka, netvarkos tikrai pavyks išvengti. Visgi, tai nereiškia, jog reikėtų apkrauti stalviršius – priešingai, kuo mažiau daiktų bus pastebimose vietose, tuo jaukesnė atrodys Jūsų virtuvė. Galbūt ir patys nuspręsite praleisti čia kur kas daugiau laiko!
  5. Vaikų saugumas. Jei Jūs virtuvėje esate retas svečias, tai dar nereiškia, jog į šią patalpą rečiau užsuks ir vaikai – būtent dėl to ypač svarbu pasirūpinti, kad ši patalpa būtų draugiška ir saugi jiems. Lengvai pasiekiamoje vietoje patartina įrengti užkandžių zoną – tuomet mažyliai žinos, kur ateiti išalkus ir jiems nereikės eksperimentuoti ar ieškoti patiekalų patiems. Taip pat labai praverčia apsaugos užraktą nuo vaikų turinčios indukcinės kaitlentės ir kitų tipų prietaisai – ne vieną tokį variantą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pritaikę visus šiuos patarimus savo namams, įsirengsite virtuvę, kurioje efektyviai paruošite maistą net ir skubėdami. Visgi, atkreipkite dėmesį, jog šioje patalpoje naudojami įrenginiai tarnauja ilgus metus, tad rinkdamiesi juos, pagalvokite ir apie ateitį – jei šiuo metu nėra laiko kulinariniams eksperimentams, tai dar nereiškia, jog artimiausiu metu nenuspręsite nustebinti savęs ir aplinkinių!

(Apsilankyta 208 viso, 1 šiandien)


Similar Posts