10 priežasčių atsistoti ant pačiūžų

Žiema – tai ledas, o ledas – tai pačiūžos. Norite maloniai ir naudingai praleisti laiką, tuomet pasinaudokite mūsų patarimais.

1. Pagerina vestibiuliarinio aparato stabilumą

Jus užsupa transporte? Viskas aišku – laikas ant ledo, kadangi čiuožinėjimasis pačiūžomis treniruoja vestibiuliarinio aparato darbą, pagerina pusiausvyros pojūtį, koordinuoja judesius.

2. Sveikesnis organizmas

Čiuožinėjimasis skatina medžiagų apykaitą, intensyviau pradeda darbuotis kvėpavimo ir širdies kraujagyslių sistemos. Tai vyksta palaipsniui, kas teigiamai veikia netgi ne visai sveikus žmones. Be to, visuomet galima pasirinktis individualų tempą (režimą) užsiėmimams. Todėl užsiėmimai ant ledo naudingi žmonėms su susilpnėjusia imunine sistema, dažnai sergantiems kvėpavimo takų ir netgi širdies ligomis.

3. Taisyklinga laikysena

Sėdimas darbas, ilgai praleistas laikas prie televizoriaus ar kompiuterio ir pan. gadina figūrą. Neveltui laikysenos sutrikimai ir skoliozė pirmauja ne tik tarp vaikiškų ligų, bet neaplenkia ir suaugusių. Tuo tarpu pačiūžos padeda harmoningai vystytis figūrai, tai naudinga tiek gydant skoliozę, tiek ir profilaktiškai, padeda atstatyti taisyklingą laikyseną bei spręsti kitas, susijusias su skeleto – raumenų (judėjimo) sistemomis, problemas.

4. Išmokti teisingai kristi

Ši patirtis gyvenime labai reikalinga, nes paslysti galima bet kur: ant šlapių grindų ar laiptų, lauke (esant ledui) ir pan.. O mokėti nukristi teisingai – reiškia išvengti traumų ir nesužaloti organizmo. Įgyti tame patirties jums gali padėti instruktoriai.

5. Atsikratyti streso

Psichologai vieningai sako: taip, pačiūžos teigiamai veikia emocinę būklę tiek vaikų, tiek suaugusių. Žmogus, netgi būdamas naujoku, patiria pasitenkinimą, kurio metu pasitraukia baimės, stresas. Ilgainiui stiprėja psichika, pagerėja miegas bei apetitas.

6. Ištreniruoti raumenis

Čiuožinėjimo efektyvumas yra didesnis nei bėgimo ar važinėjimo dviračiu. Be to, šios raumenų grupės lieka be dėmesio užsiimant kitokia, fiziškai aktyvia, veikla. Šiuo atveju mankštinasi šlaunų, sėdmenų ir kojų raumenys, apatinė nugaros ir pilvo dalys. Dirbas rankomis stiprina pečių juostą, vidutiniška bei dinamiška apkrova veikia sąnarius ir raiščius. Vystosi bendras ištvermingumas, judrumas ir lankstumas.

7. Galite susipažinti su įdomiais žmonėmis

Į čiuožyklą vaikšto energingi, sportiški ir pozityvūs žmonės. Su kai kuriais galima įdomiai praleisti laiką ir po čiuožyklos.

8. Pradėti vertinti save geriau

Kuomet padės ryškėti rezultatai, o treniruojantis tai gaunasi pas visus, jūs pradėsite labiau save gerbti ir vertinti. O taip pat bus kuo pasigirti prieš bendradarbius ir drauges.

9. Užgrūdinti charakterį

Priversti save pakilti nuo sofos ir vykti į čiuožyklą – kartais tai žygdarbis. O išmokti atlikti kokį nors neypatingai lengvą elementą – tai taip pat reikalauja užsispyrimo, tikslo siekimo ir jų vystymo.

10. Praplėsti erudiciją

Su laiku suvoksite dailiojo čiuožimo subtilybes. Ir kokiame nors pobūvyje, nekaltai pasakyta frazė: „švariai atliktas trigubas axelis“ tuoj pat parodys, kad jūs žinovas ir iškart pakels jūsų autoritetą kitų akyse.

(Apsilankyta 194 viso, 1 šiandien)


Similar Posts