Lyčių skirtumas

Vyrai ir moterys skiriasi vieni nuo kitų jau nuo pat gimimo, kaip fiziologiškai, taip ir psichologiškai. Gimti moterimi, jokia tragedija, bent jau kai kuriais atžvilgiais. Jau pirmomis gyvenimo minutėmis moteris, lyginant su vyrais, atrodo labiau apsaugotos nuo stresinių situacijų.

Tai liudija eksperimentas atliktas Sassari universitete (Italija), kartu su aukščiausiu sveikatos institutu Flavia Franconi, farmakologijos docente, kuri daugelį metų tyrinėja šią problemą: mokslininkai tyrinėja skirtumus tarp lyčių lygų atžvilgiu ir jų gydymo metodus.

 

Eksperimentas buvo atliktas pasitelkiant pelių naujagimius, kuriuos patraukdavo nuo motinos 10 minučių, kiekvieną dieną maitinimo laikotarpiu. Kad situacija būtų labiau stresinė, mokslininkai kasdien darydavos poodines injekcijas. Rezultate, paaugę patinėliai turėjo antsvorį ir padidintą kiekį cukraus kraujyje, o patelės buvo absoliučiai sveikos.

„Tyrimo tikslu buvo suprasti, kokiame amžiuje pradeda ryškėti fiziologiniai ir psichologiniai skirtumai tarp lyčių“, – sako Franconi. Iki šiol buvo manoma, kad šis momentas sutampa su lytinio brendimo laikotarpiu.

(Apsilankyta 106 viso, 1 šiandien)


Similar Posts