Kaip išrinkti vaikui avalynę?

Išrinkti vaikui avalynę – užduotis ne iš lengvųjų. Čia reikia žinių ir kruopščios produkcijos patikros, nes įsiklausyti į vaiko nuomonę galima tik pasirenkant modelį ir spalvą. Ir tai yra tas atvejis, kuomet jūsų neatsakingumas gali kainuoti vaikui sveikatą. Statistiniais duomenimis, 98% vaikų nuo gimimo turi sveikas pėdas, tačiau tokios pėdos išlieka tik 40% suaugusiųjų.

Vaikiškos avalynės gamintojai, savo produkcijoje, turi įvertinti visus anatominius pėdos ypatumus, kuri dar tik formuojasi. O tai reiškia – būti lanksti, gebėti priimti vaikiškos kojos formą ir netgi koreguoti tuos ar kitus trūkumus. Pavyzdžiui polinkį plokščiapėdystei arba padidintam prakaitavimui. Be to, vaikiškai avalynei, svarbi ir apsaugos funkcija – nuo drėgmės, šalčio, aštrių daiktų ar akmenų.

Rinkdami vaikišką avalynę, pagrindinį dėmesį kreipkite į batų priekį (nosį): jame netūrėtų būtį bereikalingos erdvės, tačiau neturi ir spausti kojų pirštų. Lengviausias būdas patikrinti, ar vaikui avalynė tinka, yra tuomet, kai ji pagaminta iš minkštų medžiagų. Jeigu užčiuopiate tuščią ertmę, tai batai dideli, o jeigu didysis kojos pirštas iškyla ir sulinksta – maži, tuomet pasirinkite bent jau pusę išmieros didesnius. Niekuomet vaikui nerinkite batų jam sėdint. Tegu jis pavaikšto, sulenkia koją ir pritūpia. Atkreipkite dėmesį ir į modelio dizainą.

Vaikų psichologai mano, kad vaiką galima įkalbėti nešioti bet kokius rūbus, tačiau jeigu jam nepatinka avalynė – tai bet kokie įkalbinėjimai bus beprasmiai. Vaikas, jausdamas nors ir mažiausią diskomfortą, atsisakys nešioti netgi pačią gražiausią ir madingiausią avalynę! Įvairūs papildomi elementai – nuo stiprių ir elastingų batų raištelių iki vidpadžių, taip pat vaidina svarbią rolę. Būtent vidpadžiai padeda nepriekaištingai pritaikyti avalynę, pakoreguoti kai kurias problemas ir numatyti eilę niuansų.

Todėl rekomenduojame tėvams įsigyti dvejetą – trejetą vidpadžių – skirtų įvairioms funkcijoms atlikti. Vidpadžių tipai ir paskirtis:

  • Sportinis reljefinis vidpadis – apsaugo nuo nutrynimų, sumažina pėdos slydinėjimą;
  • Gelinis vidpadis – būtinas esant pirštų deformacijai, jautriai odai, padidina komfortą nešiojant modelinę avalynę;
  • Ortopedinis vidpadis – pagamintas iš natūralios medvilnės ir agavos pluošto, tinka uždaro tipo arba sportinei avalynei;
  • Minkštas ortopedinis vidpadis – padės tiems vaikams, kurie kenčia nuo nuospaudų, esančių pėdos apatinėje dalyje, ir užkulnių nutrynimo;
  • Minkštas sportinis vidpadis – gaminamas iš natūralaus kilpinio medvilninio audinio latekso pagrindu, palaiko optimalią pėdos temperatūrą, užtikrina oro cirkuliaciją, aktyviai sugeria drėgmę;
  • Sezoninis žieminis vidpadis – iš veltinio arba kailinis vidpadis, apsaugo pėdas nuo peršalimo, puikiai išlaiko šilumą, padidiną avalynės patogumą;
  • Higieninis vidpadis – sugeria drėgmę, užtikrina tinkamą oro cirkuliaciją, apsaugo nuo nemalonaus kvapo atsiradimo. Esminis privalumas – galimas daugkartinis plovimas.

Batai

(Apsilankyta 115 viso, 1 šiandien)